5 nápadů: Jak snadno, rychle a nastálo zabavit a osamostatnit děti venku

Výchova

Přidal , dne 3. 11. 2019 ,  0x

5 nápadů: Jak snadno, rychle a nastálo zabavit a osamostatnit děti venku

Každé díte miluje hry. V dnešní době děti od 3 let ovšem spíše inklinují k moderním technologiím, ke kterým se řadí nejen počítače a notebooky, ale především smartphone (chytré telefony) a tablety (ty dotykové placky, které vypadají jako velký telefon). Podobné neduhy nejsou problémem pouze velkých měst, moderní technologie jsou levné a dostupné v podstatě všem.

Děti ke svému duševnímu i fyzickému růstu a rozvoji potřebují něco jiného.

5 tipů, jak dítě zabavit venku

Pro rodiče je sice velkým odpočinkem, když dítě posadí před televizi nebo mu vypůjčí mobilní telefon. Jako skoro všude, můžeme aplikovat pravidlo:

Všeho s mírou.

Nebrojíme proti technologickému pokroku, bez něj by ani tento magazín neexistoval, brojíme za to, aby děti měly plnohodnotné dětství a nemusely v dospělosti svým rodičům cokoliv vyčítat. A přitom stačí málo, trávit nějaký čas na dětském hřišti. Dětská hřiště ale nemusí být vždy dobře přístupná a je nutný doprovod rodičů...

Pro následující tipy je velkou výhodou vlastnit zahradu či zahrádku v kolonii. Obecně lidé, kteří prožili své dětství na vesnici, vzpomínají na tyto časy s pozitivnější nostalgií. Pojďme si společně projít 5 ověřených tipů. Důrazně doporučujeme svůj plán předem promyslet dle preferencí svého dítě, protože každý je originál, každé dítě bude preferovat jinou formu zábavy.

1) Dětské domečky

Začínáme od shora. Dětský domeček je pro každé dítě jako vlastní panství, kde všemu vládne. Luxusní stavby, které vydrží je možné pořídit i od českých výrobců. Za zmínku stojí dětské domečky z portálu Skluzavky.cz. Když dáme emoce stranou, samotné děti jsou velmi finančně a časově náročné, proto je možné využít inspirace od již vytvořených domečků a samotnou výrobu, pokud máte již dítě v předškolním věku, spojit s hrou. Jestliže vám dítě bude pomáhat se stavbou, bude si tak domečku více vážit. Doporučujeme dát možnost dítěti, ať si dětské hřiště (na vaší zahradě) samo naplánuje, ať vám sdělí svá přání.

2) Pískoviště

Každý sebemenší kutil zvládne vykopat jámu a vybudovat 4 plochy, které udrží písek ve čtverci nebo obdélníku.

3) Dětská kuchyňka

Máma stále u plotny, ale dítě chce vařit také? Inspirace se meze nekladou, přitom stačí dřevo, barva a fantazie. Doporučujeme napodobit reálný kuchyňský kout, který vlastníte. Na dřevo namalujte kruhy jako plotýnky, můžete vyrobit i provizorní šuplíky, místo hrnce kbelík...

4) Křídy, panák, tabule

Doporučujeme pořídit již použitou tabuli, nakoupit v akci kila křídy - a děti mají za minimální peníz o zábavu postaráno!

5) Dětská skluzavka

Skluzavku podobně jako dětské domečky děti doslova zbožňují. Skluzavky a další inspiraci můžete hledat na portálu Skluzavky, zboží samozřejmě nemusíte kupovat, můžete je použít pouze jako inspiraci pro vlastní výrobu.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky KYBLIKOV ve svém prohlížeči!