Způsoby: Jak si přirozeně vyvolat porod

Těhotenství a porod

Přidal zuzka, dne 18. 03. 2020 ,  0x

Způsoby: Jak si přirozeně vyvolat porod

Devět měsíců uteče jako voda. Avšak každá rodička dá za pravdu, že poslední týdny se vlečou jako voda a označené datum v kalendáři termínu porodu se blíží šnečí rychlostí. Den D je na míle vzdáleno a žena v očekávání už jej napjatě očekává. Záda bolí, kyčle lupou při každém přetočení v posteli a prudším pohybu, břicho je minutu od minuty větší a větší, neustálá potřeba na malou stranu taky není žádná slast a podprsenka, nesoucí nabobtnané ňadra, praská ve švech.

Kdy lze začít vypuzovat


Některé maminky si i přejí, aby porod miminka proběhl dříve, než bylo určeno. To však není pro dítě moc dobré, především ne před 38. týdnem, který je považován za týden plného donošení plodu. Každopádně když uplyne 40. týdnů od početí a stále se nic neděje, jsou přírodní metody, jak si lze k rozběhnutí porodu pomoci.

Přečtěte si: Jak poznat porodní bolesti?

Vždy je však před tzv. vypuzováním, vzít v potaz zdravotní stav rodičky i miminka. Nejlepší je se poradit s lékařem, ale naše rady jsou přírodního charakteru, není tedy se ničeho obávat. Stále je lepší se o něco aspoň pokusit, než nezkusit nic a nechat vše na doktorech a synteticky vyrobených lécích.

Metody nezaručují stoprocentní výsledek. Ale statistiky hovoří jasně. Příroda je tvrdohlavá, malé postrčení ale ničemu nevadí a většinou stačí k nastartování kontrakcí.

Metody k rozběhnutí porodu


Jak tedy na to, aby miminko konečně přišlo na svět a opustilo matčinu teplou dělohu. Vždyť svět je mnohem zajímavější.
 • Pohyb – Co je hojně doporučováno, je být aktivní. Nejen, že si protáhnete tělo a budete tak lépe připravená k porodu, ale pohyb navíc směřuje miminko ke správné poloze v děloze. Pravidelně používané svaly budou lépe pracovat ve vypuzovací části probíhajícího porodu. Stačí krátké procházky, úklid domácnosti nebo lehčí práce na zahradě. Každopádně se v pokročilém stádiu těhotenství držte blízko domova nebo aspoň nemocnice. A buďte na příjmu.
 • Strava – Už od pradávna se ví, že bylinky a koření mají velkou moc. Jezte kořeněnou stravu. Nebojte se ani pálivých jídel. Nijak vám, ani děťátku neublížíte. Maximálně prokrví vaší sliznici. Některé porodní asistentky doporučují pít čaj z maliníku. Dva šálky denně. Maliník působí na hladké svalstvo dělohy a může vyvolat slabší kontrakce. Výborný je také skořicový čaj uvařený z čerstvého koření.
 • Bradavky – Tato erotogenní zóna se dá využít i jinak, než jen jako pomůcka ke vzrušení. Jejich pravidelnou stimulací a vaším provázejícím vzrušením, se vyplavuje do těla větší množství oxytocinu, který přirozeně vyvolává kontrakce. Musíte však tuto masáž provádět co hodinu přibližně půl čtvrt hodiny. Když se k tomu navíc položíte do teplé vody, úspěch je zaručen.
 • Víno a ricinový olej – Alkohol je v tomto požehnaném stavu tabu. Takhle na samém konci je ale v rozumné míře povolen. Sklenka vína vám dodá sebevědomí, uvolní vaši mysl a občas rozjede i porod. Ricinový olej zase naopak působí na střeva. Při vypití většího než doporučeného množství si můžete vyvolat průjem. To však ničemu nevadí. Vyčištění těla před porodem je vítáno. Zatracovaný klystýr si tak provedete i sami doma.
 • Pohlavní styk – Tuto metodu ocení především pánové a nastávající otcové. Uměle vyvolávání porodu se děje pomocí prostaglandinových tabletek. A kde se tato látka vyskytuje přirozeně? V mužském spermatu. Proto si dopřejte sex s partnerem dle libovosti. Vyhnout byste se měli divokým postelovým hrátkám, ale něžné milování může skončit vítáním potomka v náručí. A to je přeci jen příjemnější metoda než umělý zásah doktora.

A když už na to přijde, víte, jak správně poznat předporodní čas?


   Tyto metody jsou pouze radami. Dají se vzájemně kombinovat a různě obměňovat. Vyzkoušejte a sami uvidíte. Nijak neuškodí. Jde o přírodní pokusy vyvolání porodu.

   Další článek


   Komentáře:

   Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

   Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.   Chci odebírat novinky KYBLIKOV ve svém prohlížeči!