Říkanka Kolo, kolo mlýnský

Výchova

Přidal zuzka, dne 26. 02. 2018 ,  0x

Říkanka Kolo, kolo mlýnský

V době, kdy jste těhotná, si představujete, jak bude vaše miminko vypadat. Jakou bude mít povahu, osobnost. Malujete si, co vše s ním podniknete, a které činnosti spolu budete provádět. Vaše dítě bude přece velmi hodné, přizpůsobivé, neplačtivé. Bude milovat vše to, co máte ráda vy sama a ve společnosti bude jako andílek.

Toto přesvědčení vydrží nastávající matce zhruba do prvního pořádného křiku na veřejnosti. Dokud jsou to ještě miminka, tak se dá tak nějak vše omluvit. Jenže ve chvíli, kdy za sebou již táhnete uřvané batole či do konce předškoláka, víte, že je vše jinak a vždy to tak růžové nebude.

To procitnutí bývá bolestné a mnohdy ponižující. První větší zádrhel většinou přijde s obdobím vzteku a odmítání. U každého dítěte je to pochopitelně jinak, ale řekněme, že ve věku tří let, už se týká většiny dětí.

Přečtěte si: Kdy je vhodné jít s dítětem poprvé ven?

I prvorodička časem změní názor


Situace, kdy si budete potřebovat něco zařídit nebo jen budete mít před sebou dlouhé odpoledne, si žádají důkladnou přípravu. Dítě je třeba zabavit po určitou dobu a to je nelehký úkol. Tablet a stolní hry jej sice zabaví a docela na dlouho, jenže to nelze nosit neustále všude sebou. Pro takové případy jsou ideální různé slovní hry a mezi takové patří i říkánky.Říkadla jsou výborné pro tvoření slovní zásoby, na trénování paměti a na prohloubení sociálních vztahů. Navíc napomáhají ke koordinaci těla. Dítě je tak učeno hrou.


Říkanka zabaví mozek i tělo

Mezi opravdu nejznámější je Kolo, kolo mlýnský. Jeho velkou výhodou je, že jej lze nejen zpívat, ale i napodobovat, tančit (držíme se za ruce v kruhu a točíme se dokola). Děti ji mají velmi rády. Hlavně pro ty otočky, co se v ní neustále dělají. I na zpěv je jednoduchá. Čtyři noty v C-dur a je hotovo.

Kolo, kolo, mlýnský,
za čtyři rýnský,
kolo se nám polámalo,
mnoho škody nadělalo,
udělalo bác!
Vezmeme si hoblík, pilku,
zahrajem si ještě chvilku.
Až to kolo spravíme,
ták se zas zatočíme.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky KYBLIKOV ve svém prohlížeči!