Sab simplex - Novorozenec: Dávkování

Zdraví

Přidal zuzka, dne 21. 09. 2019 ,  0x

Sab simplex - Novorozenec: Dávkování

Kojenecké koliky jsou u miminek mladších tří měsíců častým a velmi nepříjemným problémem. Jedním z řešení může být podání lékárenského přípravku zvaný Sab simplex, který zmírní obtíže spojené s kolikou. Rovnice ohledně nadýmání je jasná. Méně prdíků rovná se méně pláče a více úsměvu na tváři novorozence i jeho rodičů.

Nadýmání u novorozenců a kojenců

Některá miminka trpí na bolesti bříška prakticky od narození. Vzduchové bubliny nacházející se v trávicím traktu způsobují novorozenci nepříjemnou, řezavou bolest. Vyhýbáním se nadýmavým potravinám můžeme tvorbě plynů v trávicím traktu u miminka předcházet. Různým cvičením a polohováním, masážemi a nahříváním bříška pomocí nahřívacích polštářků lze novorozenci odchod plynů usnadnit. Jenomže ani všechna tato opatření někdy bohužel nestačí a dítě hodiny pláče, tlačí a svíjí se v křečích (novorozenecká kolika). Potom je tedy čas sáhnout po některém z lékárenských přípravků.


Co je přípravek Sab simplex?

Sab simplex je volně prodejný lék určený pro úlevu od plynatosti a je vhodný pro novorozence, starší děti i dospělé. Seženete ho ve větším i menším balení. Sab simplex je suspenze bělavé, lehce našedlé barvy a její hlavní účinnou látkou je Dimetikon, jenž se řadí mezi takzvané silikony. Trávicími procesy a činností bakterií ve střevech vzniká pěna tvořená malými bublinkami. Tento přípravek funguje na bázi rozkladu pěny, která se usazuje na stěně trávicí trubice a znesnadňuje přirozené vstřebávání plynů stěnou střev a také jejich odchod z těla ven konečníkem. Přípravek sám se do organismu nevstřebává, nýbrž odchází ven se stolicí. Navíc jeho vanilkovo-malinová příchuť Vašemu miminku zachutná.

Jak se Sab simplex užívá?

U novorozence a dětí do 3 měsíců konzultujte užívání tohoto přípravku miminkem s jeho pediatrem. Obecně se dětem mladším 3 let dává 15 kapek dvakrát či třikrát denně. Před použitím s lahvičkou zatřepte. Nejlépe je ho dítěti podat lžičkou před kojením. Při urputných kolikách je doporučeno ho dávat před každým kojením. Krmíte-li dítě umělým mlékem, lze Sab simplex přimíchat k mléku přímo do lahve. Nejsou známy žádné vedlejší účinky vztahující se k užívání tohoto preparátu a velkou výhodou je, že ho lze užívat dlouhodobě.Sab simplex pro spokojenější miminko

Mnoho maminek hlásí překonání obtíží spojených s nadýmáním či alespoň částečnou úlevu od kojeneckých kolik. Stává se, že u některých miminek tyto kapky příliš nezabírají, nicméně chvíli trvá, než se jejich účinek dostaví. Po dvou dnech užívání by mělo dojít ke zmírnění obtíží spojených s nadýmáním. Přetrvávají-li obtíže i po dlouhodobějším užívání, informujte pediatra. Příčina bolestí bříška může být jinde než v klasickém boji s „prdíky“ (např. alergie na bílkovinu kravského mléka), a je třeba zvolit jiná (dietní) opatření.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky KYBLIKOV ve svém prohlížeči!