Vypadávání vlasů po porodu – strašák mnoha žen

Zdraví

Přidal zuzka, dne 28. 03. 2018 ,  0x

Vypadávání vlasů po porodu – strašák mnoha žen

V těhotenství jste se pyšnila bujnou hřívou plnou silných vlasů? Krásně se leskly, nepadaly, držely tvar a ani se skoro nemastily. Prostě byly jedním slovem perfektní. Dokonalá koruna krásy. Pak, ale přišel porod a vás zaplavila obrovská vlna hormonů. První dny po porodu není na nic čas. Neustále chováte miminko, kojíte ho, přebalujete, konejšíte, chováte, uspáváte, převlékáte poblinkané oblečení, koupete a na sebe jednoduše zapomínáte. A není se čemu divit. Starost o novorozeně je vskutku náročná.

Po pár měsících si vše “sedne”, uklidní se a vy se opět nacházíte v běžném každodenním kolotoči. Dokonce máte občas čas na očistnou sprchu a pořádně si učesat vlasy. A tu si najednou všimnete, že váš kartáč je najednou plný chuchvalců vlasů. Zprvu se vylekáte a řeknete si, že jste asi moc škubala. Jenže den ode dne je to horší a horší. A pokud máte velkou smůlu, mohou se vám začít tvořit pleše a vystupovat kouty. Drobné vlásky trčí na všechny strany a vy jste čím dál tím víc zoufalá. Už si obhlížíte eshopy s parukami a snažíte se ztotožnit s tím, že vás vlastní dítě připravilo nejen o pevné břicho a ňadra, ale navíc budete plešatou maminkou.

Obvykle vidíme vše v děsivých barvách

Hlavní je zachovat klid. Nic není tak horké, jak to vypadá. Vlasy dorostou, nebojte. Ale do té doby je potřeba, se kvalitně starat a pečovat o vlasovou kštici, co vám zbyla.

Vypadávání vlasů, začíná většinou ihned po porodu. A když se rozběhne na plno, trvá přibližně půl roku, než se vše vrátí do normálu. V době těhotenství vám nevypadávaly vlasy díky zvýšenému estrogenu. Nyní už máte hormony v normě, a proto ty vlasy, které předtím držely, nyní ve velkém opouští vaši hlavu. Díky tomu se může zdát, že plešatíte. Nic se však neděje. Bez vlasů určitě nebudete.Celý tento proces však můžete podpořit správnou péčí.

  • Dopřejte si bohatou stravu na selen a zinek. Ty přispívají ke správné výživě nejen vlasů, ale i pokožky. Budete to tak mít i s bonusem.
  • Vyhněte se barvení a zesvětlování, stylingovým přípravkům a příliš vlasy nenatáčejte ani nerovnejte. Odložte tedy aspoň na nějakou dobu fén i žehličku na vlasy. Veškerá tužidla a gely také.
  • Nechte vlasy dýchat a přirozeně ulpívat na hlavě.
  • Češte jemně a moc netahejte.
  • Myjte, jen pokud je to skutečně potřeba. Každodenní mytí je nežádoucí.
  • Nic nezkazíte ani výživnými maskami, masážemi nebo výživovými doplňkami stravy. Ty lze zakoupit v lékárně nebo i v drogerii. Často kromě již zmíněného selenu a zinku obsahují také vitamíny A, B a C, železo a biotin.

Přečtěte si: Vývoj novorozence TÝDEN PO TÝDNU

Důležité je vytrvat, nevzdat se a vyzkoušet vše, co je dostupné...

Spousta žen se obrátí k razantnímu činu. Objedná se ke kadeřníkovi a nechá si vlasy zkrátit na polovinu předchozí délky. To je však nesmírná škoda. Navíc dorůstání vlasů do původní délky je delší proces, než přečkání padání vlasů.

Vždyť by stačilo chvilku počkat a řídit se výše popsanými radami. Zdravé stravování je dobré nejen pro vaši krásu, ale je také základem pro kvalitní a plnohodnotné kojení. Přispívá k celkové vaší tělesné pohodě a zdraví. Každý den spolknout vitamínovou kapsli je pouze náročné na paměť, ale to lze vyřešit nastavením upomenutí do mobilu. Na každodenní sprchu a mytí vlasů stejně nemáte čas, a pokud se učešete dvakrát za den, víte, že to byl klidný den. A to, že vám budou pár měsíců vykukovat šediny, vůbec neřešte. Přes ten krásný uzlíček štěstí si jich nikdo nevšimne. Každý bude koukat na šťastnou maminku a ne na to, jaký účes zrovna máte na hlavě.

K vlasům se prostě chovejte jak k dítěti. Neubližujte a dělejte vše pro jejich dobro. Odmění se vám rychlým návratem do vaší přirozené podoby. A vy se opět budete cítit ve své kůži a nebudete se třást při každém pohledu na kartáč.

Další článek


Komentáře:

Pro přidání komentářů je potřeba se přihlásit .

Nenacházejí se zatím žádné relace v databázi.Chci odebírat novinky KYBLIKOV ve svém prohlížeči!